زندگینامه  شهید نادر ایزد پناه

شهید نادر ایزدپناه در سال 1344 در روستای منگنان از توابع شهرستان باغ ملك به دنیا آمد .در سن شش سالگی و دوره آغاز ورود به مدرسه طعم تلخ فقدان مادر را چشید .اما با وجود همه مشكلات و مشقات زندگی ,دوران ابتدایی را با موفقیت در همان زادگاه خود گذراند.و بعد از آن تحصیل در دوران راهنمایی را در شهرستان باغ ملك آغاز كرد.سالهای پیروزی انقلاب را در دوران دبیرستان تجربه كرد و فعالیتهای خود را با پخش و نشر اعلامیه والصاق شبانه عكس های امام بر روی دیوار و بعدها با عضویت در سپاه و بسیج ادامه داد.بعد از اتمام دوران دبیرستان و اخذ مدرك دیپلم در سال 60در دانشسرای تربیت معلم شهید اندرزگوی تهران در رشته الهیات پذیرفته شد و در كنار تحصیل به مسئولیت فرماندهی بسیج و خدمت در سپاه مشغول .در سال 62 به سمت مدیر مدرسه راهنمایی صیدون منسوب گردید و در همان سال حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را بر عهده گرفت و در طول این مدت در پی هر فرصتی عازم جبهه های نبرد می شد.

در سال 64 در امتحان ورودی دانشگاه سراسری شركت كرد و موفق شد حدود 5الی 7 ماه به تحصیل در دانشگاه تهران بپردازد.او به همراه دوستانش در دانشگاه تصمیم به جمع آوری پول برای كمك به رزمندگان می گیرد و موفق می شود یك آمبولانس خریداری كنند وبرای همرزمان در جبهه بفرستند.

مهرماه سال 64 هنگامه آغاز سال تحصیلی دانشگاه,شهید ایزدپناه حضور در سنگرهای جبهه را بر كلاسهای درس ترجیح می دهد و به فرمان امامش كه" جبهه از اهم واجبات است'' جامه عمل می پوشاند .تااینكه ,سرانجام در مسیر جهاد ,در عملیات افتخار آفرین والفجر8 كه به تصرف فاو منجر گردید.در 23 بهمن همان سال به آرزوی شیرین شهادت رسید.

بیست و دوم بهمن‌ماه سال 1364 روز عروج ایزدپناه به بارگاه الهی بود. او در سن 20 سالگی در جرگه‌ی برگزیدگان امت رسول (ص) قرار گرفت.


روحش شاد و یادش جاودان باد

نادر ایزدپناه